Poniżej możecie Państwo zapoznać się z ofertą szkoleń, zajęć i treningów, które realizuję w ramach prowadzonej działalności. Wszystkie zajęcia prowadzę posługując się autorskim systemem zaprojektowanym i ułożonym tak, aby osiągnąć zamierzony, najlepszy możliwy efekt szkoleniowy. W opisach poszczególnych szkoleń znajdziecie Państwo informacje dotyczące zakresu, sposobu prowadzenia i czasu przewidzianego na dane zajęcia.
Jak zawsze - zwłaszcza w przypadku zajęć indywidualnych - istnieje możliwość castomizacji formy i przebiegu szkolenia pod kątem indywidualnego zapotrzebowania osoby szkolonej. Jestem również otwarty na przeprowadzenie innych zajęć i szkoleń dotyczących szeroko pojętego strzelectwa i broni palnej - z zachowaniem zasady, że zajęcia takie będzie można prowadzić z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz przestrzegając przepisów regulujących normy, zachowania i zasady podczas posługiwania się bronią palną.
Jeśli zainteresuje Państwa przedstawiona oferta serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego +48-733-724-324 lub mailowego na adres ak@rogatywka.com
Wszelkie oferowane zajęcia mogę również poprowadzić w języku angielskim.


PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINU NA PATENT STRZELECKI POLSKIEGO ZWIĄZKU STRZELECTWA SPORTOWEGO
Zdobycie patentu strzeleckiego jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku praktycznego uprawiania sportu strzeleckiego lub rozpoczęcia szkoleń bojowych. Posiadane patentu jest też jednym z podstawowych warunków, jakie należy spełnić, aby otrzymać pozwolenie na prywatne posiadanie broni palnej. W ramach przygotowania do egzaminu na patent oferuję przeprowadzenie treningów praktycznych ze strzelania z pistoletu, karabinu i strzelby gładkolufowej. W trakcie treningów wytłumaczę, pokażę i nauczę celowania i strzelania w sposób, który z wielką dozą prawdopodobieństwa sprawi, iż wynik egzaminu będzie pozytywny. Do szkolenia użyta zostanie broń i amunicja tego samego typu i rodzaju jakie używane są w trakcie egzaminu, zaś trening obejmuje nie tylko samo strzelanie, ale również budowę, składanie i rozkładanie broni wraz z fachowym nazewnictwem (od marca 2025 roku element ten jest częścią egzaminu) oraz zasady bezpieczeństwa, komendy i zachowanie wymagane od adepta strzelectwa w czasie egzaminu na patent. Zajęcia prowadzone są w trybie 1 - 1 (jeden instruktor dla jednej osoby szkolonej) co gwarantuje najlepszą opiekę instruktorską oraz największą efektywność szkolenia. Czas trwania treningu to około 2 - 2,5 godziny zegarowej, termin treningu ustalany jest indywidualnie. W trakcie jednego treningu szkolący się ma do dyspozycji sto sztuk amunicji do pistoletu i karabinu oraz 25 sztuk amunicji do strzelby gładkolufowej.
W 90 procentach przypadków dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu na patent strzelecki PSZZ wystarczają dwa treningi, jakkolwiek ilość treningów pozostaje kwestią indywidualnych uzgodnień i uzależniona jest od postępów i wyników osoby pragnącej zdać egzamin. W tracie treningów szkolony otrzyma też instrukcje i wskazówki dotyczące prawidłowego przygotowania się do części teoretycznej egzaminu.

POZWOLENIE NA POSIADANIE PRYWATNEJ BRONI PALNEJ
Wbrew obiegowej opinii uzyskanie pozwolenia na posiadanie prywatnej broni palnej wcale nie jest tak trudne i skomplikowane. Rzecz jasna - należy spełnić wszystkie wymagane prawem przesłanki celem uzyskania pozwolenia broni dla konkretnych celów (bo pozwolenie na broń uzyskuje się w Polsce "w celu", np kolekcjonerskim, sportowym, myśliwskim etc), ale całość procedury można porównać zarówno pod względem komplikacji jak i czasu trwania czy kosztów do... uzyskania Prawa Jazdy. Ponieważ jednak procedura ta dla wielu osób jest niezbyt czytelna, najeżona pewnymi kruczkami, zaś całość należy wykonać w ściśle określonej kolejności - zatem dla wielu osób samodzielne uzyskanie pozwolenia może wydłużyć czas oraz wygenerować dodatkowe, zupełnie zbędne koszta. Moją propozycją jest pomoc i doradztwo, wytłumaczenie wszelkich aspektów, przeprowadzenie wręcz za rękę przez całą ścieżkę na końcu której uzyskacie Państwo upragnione pozwolenie. Służę swoją pomocą na każdym etapie i w zależności od indywidualnych potrzeb - wskazuję właściwą drogę postępowania. A przy okazji odpowiadam (zgodnie z moją najlepszą wiedzą) na wszelkie pytania, jakie mogą się Państwu nasunąć w związku z posiadaniem broni palnej lub wskażę, gdzie odpowiedzi szukać najlepiej. Zazwyczaj od momentu podjęcia decyzji do chwili uzyskania pozwolenia na broń do celów sportowych mija około 3 - 4 miesięcy, w przypadku broni do celów kolekcjonerskich można to znacznie skrócić.

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA – zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów szkół podstawowych i średnich w ramach programu szkolnego.
W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z podstawowymi terminami dotyczącymi broni, jej podziałami i charakterystyką podstawowych typów – a wszystko w sposób na tyle przystępny, aby jak najwięcej zapamiętali i potrafili zastosować w praktyce. Część praktyczna zajęć to nie tylko strzelanie i nauka poprawnego celowania, ale również zapoznanie z różnymi typami współcześnie występujących przyrządów celowniczych, obsługą broni, dbałością o broń, ładowaniem magazynków etc.
Zajęcia pod względem długości trwania i zakresu mogą zostać dopasowane do wymagań placówki oświatowej, która zechce skorzystać z oferty. Podczas zajęć nad dziećmi i młodzieżą nieustannie sprawuje opiekę dwóch doświadczonych instruktorów (przy czym niezbędna jest również obecność nauczyciela opiekującego się klasą / grupą) a całość szkolenia prowadzona jest w sposób, który zapewni uczestnikom tyleż samo interesujące spędzenie czasu co komfort i bezpieczeństwo.

MÓJ PIERWSZY PISTOLET – czytasz fora, oglądasz filmiki youtubowych guru, porównujesz, pytasz znajomych… i ciągle nie wiesz jaki pistolet jest najlepszy..?
Odpowiedź jest prosta – „najlepszego” pistoletu po prostu nie ma… broń należy dopasować do możliwości i umiejętności użytkownika oraz, co chyba najważniejsze – do celu w jakim zamierzasz tą broń posiadać. Tak jak budując dom nie wybierzesz sportowego samochodu aby wozić deski i cement, tak samo nie kupisz „dostawczaka” z dwoma miejscami i wielką skrzynią aby pojechać na wakacje z żoną, trójką dzieci i psem… Na tych zajęciach, z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz odpowiedź na pytanie jaki pistolet będzie najlepszy DLA CIEBIE – bo będziesz miał do wyboru około dziesięciu różniących się od siebie charakterystyką pracy, amunicją, systemem działania, materiałem wykonania, wielkością i innymi parametrami pistoletów. Każdy z nich zostanie scharakteryzowany, poznasz ich zalety i wady i wreszcie – wypróbujesz je praktycznie aby dowiedzieć się czy są dla Ciebie ergonomiczne, czy odpowiada Ci ich waga i zachowanie w trakcie strzelania… I nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup żadnego z pokazywanych modeli – to posiądziesz wiedzę bezcenną: będziesz wiedział, czego szukasz, co Ci jest potrzebne i na co zwrócić uwagę przy wyborze swojego pierwszego pistoletu.

PODSTAWOWE SZKOLENIE Z BUDOWY, OBSŁUGI I STRZELANIA Z PISTOLETU
Są to zajęcia prowadzone w systemie 1 - 1, a zatem w pełni indywidualne, co gwarantuje osiągnięcie najlepszych wyników oraz skupienie całej uwagi instruktora na tylko jednej osobie. Szkolenie to obejmuje sześć godzin zegarowych, przy czym ze względu na intensywność i mnogość wykonywanych ćwiczeń zostało podzielone w systemie 2x3 lub 3x2 (w zależności od potrzeb i możliwości osoby szkolonej). Oznacza to, że należy na nie przeznaczyć 2 lub 3 dni - choć niekoniecznie jeden po drugim. W czasie tego szkolenia wykorzystywane są pistolety: 9mm PARA CZ85 Combat oraz .22LR CZ P-09 Kadet; ilość przewidzianej amunicji to 100 sztuk. W trakcie zajęć obowiązują zasady BLOS, a każda część rozpoczyna się zawsze od omówienia i przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Na zajęcia te składają się następujące zagadnienia: bezpieczeństwo, elementy składowe poprawnego strzału: postawa, chwyt, zgrywanie przyrządów, oddech, praca na języku spustowym itd. Szkolony uczy się również rozkładania i składania broni oraz sposobu czyszczenia i konserwacji. Szkolenie nacechowane jest dużą ilością ćwiczeń praktycznych mających na celu wytworzenie tzw. pamięci mięśniowej, co jest jednym z najważniejszych elementów skutecznej powtarzalności w strzelaniu. Omawiane są różne typy broni krótkiej i różnice między nimi, dzięki czemu szkolony nabywa wiedzy przydatnej w przyszłym wyborze własnej broni. Całość szkolenia zaprojektowana została jako materiał dla osób, które stykają się z broną po raz pierwszy lub zetknęły się z bronią w warunkach rekreacyjnych / rozrywkowych i nie posiadają wiedzy dotyczącej prawidłowego strzelania. Szkolenie to stanowi idealny punkt wyjścia do dalszej pracy z bronią, ale i samo w sobie wystarcza, aby móc świadomie i odpowiedzialnie bronią się posłużyć w różnych sytuacjach.

PODSTAWOWE SZKOLENIE Z BUDOWY, OBSŁUGI I STRZELANIA Z KARABINKA SZTURMOWEGO (platforma AK i AR)
Sześciogodzinne zajęcia podzielone na dwa lub trzy spotkania, w trakcie których osoba szkoląca się zapozna się z podstawowymi postawami strzeleckim, prawidłowym chwytem broni, różnymi przyrządami celowniczymi i systemami działania broni. Do szkolenia użyte zostaną: 7,62mm kbk AKMS; .223REM / 5,56x45 NATO AR Milicon Delta doposażony w zestaw celowniczy EOTech HHS V EXPS 3-4 z powiększalnikiem G45.STS; .22LR karabinek AR S&W M&P 15-22 doposażony w celownik kolimatorowy Sig Sauer ROMEO5 1x20mm compact Red Dot, powiększalnik do celownika kolimatorowego Sig Sauer JULIET3-MICRO 3x22mm Compact Magnifier, latarkę taktyczna z montażem na szynie 22mm, dwójnóg Leapers Super Duty OP QD 6-8,5” z montażem na szynie 22mm oraz kolbę FAB GLR-16 do AR-15; .22LR karabinek Erma M1. Do dyspozycji szkolonego będzie 100 sztuk amunicji bojowej oraz amunicja szkolna celem nauki prawidłowego ładowania magazynków. Omówione i zaprezentowane zostanie prawidłowe rozkładanie i składanie broni, sposoby czyszczenia (w tym „old school” LWP, czyli jak czyścić kałacha pakułami), a szkolony będzie mógł wszystkie te czynności wykonać samodzielnie. Zajęcia te pozwolą nabrać niezbędnej wiedzy i umiejętności pozwalających na pewne i skuteczne posługiwanie się karabinami i karabinkami.

USTAWIANIE I REGULACJA PRZYRZĄDÓW CELOWNICZYCH
Krótkie, bo zaledwie 2 – 2,5 godzinne seminarium poświęcone prawidłowemu ustawianiu / regulacji przyrządów celowniczych szczególnie tych mechanicznych. Umiejętność wydawało by się podstawowa dla każdego użytkownika broni – a jednak sprawiająca większości strzelców całkiem spore problemy. Główną metodą przekazania wiedzy jest wykład z prezentacją w trakcie którego omówione zostaną różne metody stabilizacji broni (poczynając od tych „polowych” a kończąc na zaawansowanych technologicznie urządzeniach ułatwiających prawidłową kalibrację przyrządów celowniczych) zasady dotyczące zerowania broni, niezbędne do tego narzędzia oraz prawidłowa procedura wykonania.

PODSTAWY BRONI STRZELECKIEJ DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Pełne materiałów pomocniczych (przynajmniej 20 sztuk przeróżnej broni na stole) seminarium poświęcone elementarnej wiedzy dotyczącej broni i strzelania. Rzeczy wydawałoby się oczywiste… póki kogoś nie zapytacie. A po tym spotkaniu wiedzieć będziecie 😊 jaki tak naprawdę jest podział broni, dlaczego automat nie jest automatem i dlaczego dziennikarze wypisują bzdury o „pistoletach maszynowych”. Czym jest kaliber i dlaczego mówienie o pistolecie, że to „dziewiątka” wcale tak naprawdę nie określa kalibru tej broni. Czym jest wagomiar – bo to przecież też kaliber. I dlaczego poprawnie celując nie trafiam w cel?! W czasie zajęć możecie dotknąć i obejrzeć każdy z prezentowanych egzemplarzy, dowiecie się ciekawych rzeczy o własnej budowie anatomicznej (tak, to też ma wpływ na strzelanie!) a na koniec zmierzycie swe siły ze strzelbą gładkolufową. Seminarium dla grup 8 – 10 osobowych prowadzone przez dwóch instruktorów – pasjonatów strzelectwa i broni… Obalamy mity, pokazujemy nagą broń, przekazujemy kawał solidnej, rzeczowej wiedzy dzięki której broń przestaje być mrocznym przedmiotem pożądania a staje się normalnym, wielce pragmatycznym narzędziem bezpieczeństwa i rozrywki. Jeśli Twój współmałżonek wzdraga się na myśl, że chciałbyś mieć pistolet i trzymać „to” w domu – przyjdźcie razem, na pewno zmieni zdanie. Czas trwania – około 5 godzin, i gwarantujemy, że nie będzie to czas zmarnowany.

PISTOLETY MASZYNOWE
Zaprojektowane w formie rekreacyjnego spotkania zajęcia poświęcone pistoletom maszynowym – ich genezie, konstrukcji, rozwojowi, użyciu. Gratka dla miłośników zwłaszcza broni starszej, choć nadal niezwykle skutecznej – w programie strzelanie z legendarnego amerykańskiego Thompsona w wojskowej wersji M1A1 i dla równowagi – twarda niczym serce Pawlika Morozowa radziecka PPSz-41. Prócz nich współczesna kopia słynnego „Schmeissera” czyli produkowane przez niemiecką firmę GSG MP-40, izraelski gołąbek pokoju czyli owiane legendami UZI oraz wisienka na torcie: może nie zrobił światowej kariery, ale za to w Polsce miejskie legendy uczyniły z niego broń równie niebezpieczną dla przeciwnika, co dla strzelca – PM-63 RAK. Zajęcia przewidziane dla grup maksymalnie sześcioosobowych, ich czas to około 3 – 3,5 godziny a każdy z uczestników będzie mógł osobiście wypróbować każdą z prezentowanych jednostek broni. Broń pracuje w trybie samopowtarzalnym.

KARABINY i KARABINKI
To kolejne zajęcia prowadzone w bardzo rekreacyjnej formie, tym razem poświęcone karabinom – począwszy od tych najstarszych, czterotaktowych, poprzez samopowtarzalne konstrukcje powstałe w latach II Wojny Światowej aż po nowoczesne, obudowane lotniczym aluminium AR. Ta krótka wycieczka przez świat karabinów pomyślana została niczym podróż przez historię i obliczona na około 3 – 3,5 godziny przy maksymalnie sześciu uczestnikach. Rzecz jasna strzelać będzie można z każdego z prezentowanych egzemplarzy broni.

STRZELBY GŁADKOLUFOWE
Tak jak Colt Peacemaker zaprowadził w Ameryce pokój i spokój, tak dziś na straży tegoż wewnętrznego spokoju stoją głównie strzelby gładkolufowe. To ulubiona broń nie tylko amerykańskich policjantów, obecna w każdym radiowozie – to również najlepsze i najchętniej stosowane narzędzie do obrony miru domowego w gospodarstwach po drugiej stronie oceanu. Strzelby gładkolufowe to również znakomita broń sportowa pozwalająca ćwiczyć refleks i oko, a mnogość amunicji, którą można ładować do tych strzelb sprawia, że są one bronią uniwersalną. Proponuję spotkanie z takimi właśnie strzelbami (w formie klasycznej pompki, półautomatu i łamanego BOCK-a) oraz zapoznanie się właśnie z różnymi rodzajami stosowanej amunicji… zapewniam – choć strzelba niby taka sama – to każdy strzał inny. Zajęcia dla grup maksymalnie sześcioosobowych i przy takiej ilości uczestników trwające około trzech godzin. Ale jest również możliwość spotkania w gronie mniejszym, w tym również indywidualnie.
